Среда, 17.10.2018, 06:48
ГО ДЦМ "ДОБРО"
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Наша кнопка
Разместите нашу кнопку у себя на сайтe

Описание сайта


Мини-чат
200
Форма входа
Наш опрос
Оцените деятельность городского головы
Всего ответов: 117
Главная » 2015 » Февраль » 15 » Програма «Студії живої історії» відкриває набір учасників на 2015 рік
09:51
Програма «Студії живої історії» відкриває набір учасників на 2015 рік

Чи знаємо ми свою історію та чи хочемо її знати? Чи готові ми почути та зрозуміти історії інших людей? Як подолати наслідки нашого спільного минулого, які не дають нам йти далі?

Минуле українського суспільства приховало на своїх сторінках безліч запитань. Відсутність відповідей на ці запитання, помножена на небажання (або неспроможність) подивитись на минуле з різних ракурсів, провокують безліч протистоянь між далекими і близькими людьми. Чи вміємо ми піддавати сумнівам те, що вважаємо «правдою»? Чи намагаємось зрозуміти «правду» іншого? І чи існує «правда» взагалі?

 

Українському суспільству дуже важко примиритися зі своєю багатою на травми історією. Ми не завжди готові з належним рівнем відповідальності однаково висвітлювати як ганебні, так і героїчні її сторінки. Саме тому ми створили програму «Студії живої історії», яка з 2015 пілотного року пропонує платформу для чесного діалогу щодо переосмислення нашого колективного минулого. До 10 березня ми шукаємо молодих людей зі всієї України віком від 18 до 30 років, які мають живу мотивацію до змін та готові невеликими, але конкретними діями сприяти пошуку порозуміння в суспільстві та поверненню історії з кола маніпуляцій. Ми шукаємо тих, хто здатні робити історію живою, та тих, кого цікавить усна, родинна та/чи глобальна історія. Для участі в програмі не треба бути фаховим істориком, не треба мати хороші оцінки з історії в атестаті чи заліковці. Анкети на участь приймаються он-лайн.

 

Що таке «Студії живої історії»?

 

«Студії живої історії» - це програма неформальної освіти, відкритої для молоді зі всієї України. Створюючи умови для діалогу щодо переосмислення минулого та підтримуючи низові громадські ініціативи на історичну тематику, ми прагнемо розрядити конфліктний потенціал українського суспільства.

 

Ми запрошуємо вас до участі в наступних етапах програми:

 

Перший етап: 2 вступні тематичні студії-семінари (кандидати обирають в заявці одну з двох тем студії, над якою їм цікаво працювати).

 

1. Студії ідей «Пам'ять міста», 1-9 травня 2015 року

Що ми знаємо про міста та містечка, в яких народилися та в яких живемо зараз? Що ми пам'ятаємо про місця, повз які проходимо майже щоденно або які навмисно оминаємо, уникаючи небажаних спогадів та думок? Кожна площа, вулиця і будівля приховують за шаром бетону та каміння живі історії інших людей та інших часів. Ці історії бувають більш помітними або зовсім німими, вщент зруйнованими або дбайливо збереженими. Надто часто вони залишаються непочутими серед щоденної метушні і з часом поступово стираються з обличчя міста, як затираються музичні записи наших батьків на магнітних стрічках касет і бабін.

Таких місць пам'яті і місць забуття, які Тімоті Снайдер якось назвав “кривавими землями”, в Україні дуже багато. Ми пропонуємо тобі разом з нами побачити такі місця та почати спільний діалог щодо них і з ними. Наші студії будуть цікавими для тебе, якщо ти - пасивно чи активно - вже цікавишся історією свого міста/села/вулиці/дому або якщо ти тільки відкриваєш в собі інтерес до цього. На травневих студіях ми разом зазирнемо всередину феномену пам'яті та попрацюємо над темою історії населених пунктів й інструментів для її дослідження. Індивідуально або в команді ти зможеш скласти план дій для реалізації твоєї ідеї з вивчення історії твоєї родини, міста чи країни.

Тож запрошуємо тебе до спільної хвилюючої дискусії про історію та пам'ять різних місць та міст, а також про те, як ця пам'ять живе і трансформується з часом.

 

2. Студії ідей «Героїзація VS демонізація. Небезпека однієї версії історії» 5-13 травня 2015 року.

Не секрет, що світ не ділиться на “чорне” та “біле”, на “друзів” і “ворогів”, на “добрих” та “злих”. Світ і люди, які його населяють, є дуже різними, як різними є й їхні історії. Але так є лише в теорії. На практиці ми надто часто “точно” знаємо, хто насправді наш ворог, а хто - наш герой, хто робить абсолютну кривду, а хто - несе стовідсоткове добро. На практиці ми часто не готові піддавати сумнівам власну “правду”, яка формувалася та виношувалася довгими роками.

Останні (і не тільки) події в Україні (і не тільки) вкотре дали нам шанс побачити, наскільки по-різному може трактуватися одна й та ж сама подія або постать, та наскільки глибокі прірви можуть утворюватися між людьми через різні версії однієї історії. Можливо, шанс збудувати безпечні та довірливі відносини в суспільстві криється десь між аналізом нашої спільної пам'яті та чесним переосмисленням власної історії. Адже багато причин, які пояснюють, чому ми є такими, якими є, поховані в нашому минулому.

Ми запрошуємо тебе разом з нами пошукати відповіді на ці питання та розробити конкретні плани дій, які зможуть зрушити з місця законсервовані в далекому та недалекому минулому проблеми.

 

Після першого етапу учасники матимуть приблизний план реалізації своєї суспільної ініціативи на історичну тематику. Програма особливо заохочує учасників до використання міждисциплінарних підходів в розробці власних ідей.

 

Другий етап - 3 студії-практикуми (інструментарії), в рамках яких учасники зможуть отримати практичний досвід, необхідний для реалізації власних ідей та для якісної роботи з історичними матеріалами.

Студії-практикуми мають на меті надати учасникам конкретні інструменти для реалізації їх ідей. Кожен учасник має відвідати хоча б одну студію-практикум за вибором (за бажанням можлива участь в усіх трьох практикумах).

 

1. “Небанальна архівна справа”, 25-28 червня 2015 року

Скільки інформації про те що нас оточує, про минуле, про наші родини знаходиться в різноманітних архівах? Яке дівоче прізвище мала ваша прабабуся і ким вона була за національністю? Чи дідусь воював на війні? Чи була бабуся активною партійною діячкою? В записах церковно-приходських книг, в архівних справах органів держбезпеки або ж в національних,обласних, районних та міських архівах можна несподівано для себе знайти неочікувані свідчення, що можуть змінити твоє уявлення про історію твоєї родини чи всього оточення. Впродовж цих студій-практикумів разом ми працюватимемо над питаннями доступу до архівної інформації та методів роботи з нею.

 

2. “Як здобувати, записувати, монтувати живі історії”, 2-5 липня 2015 року

Жива історія оживає ще більше, якщо її записати на аудіо чи відео або оформити в захопливий текст. В неї з’являється голос, обличчя та обриси, які вже не будуть втрачені. Оформлені у відповідну форму, життєві історії можуть бути цікавіші за будь-який fiction. Тож можна собі тільки уявити, скільки таких найкращих книжок та фільмів залишаються незаписаними та не побаченими, відходячи в небуття.

На цих студіях ми будемо працювати над технікою інтерв’ювання, використанням та монтуванням відео та аудіо, а також труднощами, які можуть виникати під час запису усних історій.

 

3. «Тексти, які не лишать байдужим», 23-26 липня 2015 року

Як зробити так, щоб історія справді була живою та продовжувала жити в думках людей, які її прочитали? Як написати захопливо та доступно про, на перший погляд, сухі наукові факти? Ми будемо креативити та вчитися разом, тож і літературна премія не за горами.

Під час цих студій ми концентруватимемося на можливостях цікавої подачі історичного наративу. Разом подумаємо, як найефективніше донести до людей те, над чим ми працюємо і що вважаємо за важливе.

 

Третій етап: «Студії досвіду» 4-9 листопада 2015 року.

На заключну зустріч збираються всі учасники програми, щоб поділитися результатами втілених ідей та презентувати про них ширшій громадськості. Під час останніх студій учасники аналізують отриманий досвід та генерують нові ідеї для розвитку програми в майбутньому.

 

Як взяти участь в «Студіях живої історії»?

 

• Обрати одну з двох тем студій ідей

• Заповнити он-лайн заявку до 10 березня 2015 року включно

• Дочекатися відповіді від журі до 25 березня 2015 року. Всі кандидати будуть інформовані про результати відбору журі. Якщо до 25 березня ти не отримаєш жодної відповіді, то пиши на taras.grytsiuk@maysternya.org

 

Учасникам, обраним для участі в проекті, організатори забезпечують проживання та харчування протягом трьох майстерень, а також відшкодовують вартість квитків до місця проведення студії за умови узгодження з координатором їх вартості.

 

За якими критеріями ми відбираємо учасників?

 

Для нас важливо, щоб майбутні учасники були вмотивовані працювати з історією та мали щирий інтерес до обраної теми перших студій. Для участі в програмі не потрібно бути фаховим істориком або мати фундаментальні знання історії, бо головним критерієм для нас є щира мотивація оживляти та переосмислювати історію, а також сприяти порозумінню в українському суспільстві. Одним із критеріїв відбору буде розуміння

формату програми, готовність працювати з методами неформальної освіти та розуміння того, що програма не має на меті надання академічних знань у вигляді лекцій.

 

Для більш насиченого та репрезентативного обміну в групі координація намагатиметься зберігати регіональний та гендерний баланс учасників, а також залучати до участі в програмі учасників з різною освітою та різним досвідом.

Просмотров: 653 | Добавил: Vlados | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Календарь
«  Февраль 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728
Мы в Facebook
Мы Вконтакте
Сайты партнеры
  • Фильтры для воды

  • Сайт города Доброполья

  • Національна компанія "Зробимо Україру чистою!"

  • "Териконфест"
  • Copyright MyCorp © 2018